Jak utrzymać dietę podczas podróży

Jednym z największych zmartwień wielu moich klientów jest to, jak trzymać się diety podczas podróży. Jeśli łapiesz wczesne poranne loty, zatrzymujesz się w hotelach i planujesz kolejne spotkania, znalezienie czasu na zjedzenie małych posiłków, które stanowią część Twojej codziennej diety, może być wyzwaniem. Oczywiście, zarządzanie tymi małymi posiłkami jest również zadaniem, gdy jesteś w drodze i nie masz dostępu do kuchni.Więc jak możesz upewnić się, że dokonujesz zdrowych wyborów żywieniowych? Pamiętaj o poniższych sugestiach:

Lataj z własnym jedzeniem

Nie polegaj na przekąskach i jedzeniu z linii lotniczych. Zamiast tego spakuj swój własny posiłek. Zabierz ze sobą suchą żywność bogatą w białko i składniki odżywcze, która nie będzie się łatwo łamać ani przeciekać. Orzechy, prażone przekąski, batony proteinowe i twarde owoce, takie jak jabłka, to dobry wybór.

Pij dużo wody

Unikaj sztucznie słodzonych napojów lub coli, wybierając w podróży zwykłą wodę. Pomijaj kawę i herbatę podczas przerw w spotkaniach, a zamiast tego wypij jedną pełną szklankę. Woda zmniejsza apetyt na jedzenie, utrzymuje uczucie sytości i może dostarczyć bardzo potrzebnego zastrzyku energii podczas podróży.

Zrób swój własny mini-bar

Zaopatrz lodówkę w pokoju hotelowym w paczki maślanki, świeże owoce, herbatniki i zdrowe pieczone przekąski. Pomogą one powstrzymać nocne zachcianki i zniechęcą Cię do zamawiania obsługi hotelowej. Zabierz ze sobą kilka orzechów do zjedzenia także między spotkaniami.

Unikaj fast foodów

Choć może Cię kusić widok kremowych sosów i smażonych na głębokim tłuszczu przysmaków z hotelowego menu lub bufetu, pamiętaj, że te posiłki są wysokotłuszczowe i kaloryczne i z pewnością zepchną Twój plan odchudzania z kursu. Wybierz tandoori roti zamiast naan, zwykłą dal zamiast dal makhani i wieloziarnistą kanapkę z Subwaya zamiast zwykłej. Ponadto, jeśli to tylko możliwe, wybieraj sałatki i świeże warzywa zamiast smażonych.

Zawsze jedz śniadanie

Dobre śniadanie przygotuje Cię na cały dzień zajęć lub spotkań biznesowych. Ale nie objadaj się w hotelowym bufecie - trzymaj się tego, co jesz w domu. Większość hoteli zapewnia opcje o wysokiej zawartości błonnika i białka, takie jak mleko, musli, pełnoziarnisty chleb lub płatki owsiane. Dadzą Ci one bardzo potrzebny zastrzyk energii i wypełnią Cię do obiadu.

Na Healthifyme.com nasz ekspert ds. diety i żywienia może poprowadzić Cię w kierunku najlepszej diety i planu ćwiczeń dla Twoich potrzeb. Zapisz się już dziś i dokonaj transformacji, o jakiej zawsze marzyłeś.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: dietadrink watereat śniadaniefruitshealthifymezdrowa żywnośćzdrowe przekąskisubway sandwitch