5 pozycji jogi, które pomogą ci pokonać stres

Joga, aby pokonać stres! to coś więcej niż tylko ćwiczenia. Jest to sposób na połączenie fizycznego istnienia z umysłem. To właśnie dlatego joga ma moc uzdrawiania cię od wewnątrz, abyś mógł przezwyciężyć przytłaczający stres, który przynosi dzisiejsze szybkie tempo życia. W Międzynarodowym Dniu Jogi, proponujemy Ci, abyś z całego serca przyjął te 5 póz jogi, aby nie poddawać się stresowi:

1. Balasana

Balasana, czyli pozę dziecka, pomaga w łagodzeniu stresu i niepokoju. Usiądź na kolanach w Vajrasanie, pięty płasko, i pochyl się do przodu z rękami wyciągniętymi do przodu z boku. Oprzyj czoło na macie i weź długie oddechy.

2. Viparita Karani

Ta pozycja z nogami w górze na ścianie jest dobra do redukcji stresu. Połóż się na plecach i oprzyj wyprostowane nogi na ścianie. Obserwuj sufit i pozostań w tej pozycji przez kilka minut. Ta pozycja pomaga również w zasypianiu. Pozostań w tej pozie, aby poczuć się zrelaksowanym.

3. Eka pada pranamasana

Drzewo pozę wymaga równowagi na jednej nodze i stać z rękami w pozycji modlitwy przed rozciągnięte nad głową. Stań prosto i zginać prawą nogę, umieszczając podeszwę na wewnętrznej stronie lewej nogi. Pozostań w tej pozycji przez 1 do 3 minut i zmień nogi. Zamykając oczy w tej pozycji skup się na balansowaniu. To pomaga zapomnieć o troskach świata i pomaga pozbyć się stresu.

4. Hasta Uttasana

Zacznij od Pranamasana, pozycji modlitewnej z rękami przed klatką piersiową. Podnieś ręce do góry i rozciągnij się z ramionami opuszczonymi na boki, kolanami i biodrami ustawionymi do wewnątrz. Wygnij się do tyłu w łuk; jeśli masz problemy z plecami pozostań wyprostowany i rozciągaj się lekko. Jako kontynuacji użyj Padahastany - pozy zgięcia do przodu od rąk do stóp. Zegnij ciało od bioder, utrzymując lekko ugięte kolana i proste plecy. Połóż dłonie po obu stronach stopy. Pozycja ta powinna być wykonywana z zachowaniem prawidłowej formy. Ugnij lekko kolana, jeśli masz problem z zejściem do końca.

5. Paschimottanasana

Ta siedząca pozycja zgięcia do przodu może pomóc Ci się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Usiądź z nogami wyprostowanymi od boku do boku. Podnieś ręce z plecami w jednej linii i powoli opuść ręce i czoło w dół w kierunku kolan. Pozycja ta wspomaga przepływ krwi, chłodzi umysł i łagodzi stres. Jeśli masz trudności w tej pozycji, możesz położyć ręce na kolanach i pochylić się do przodu tak bardzo, jak to możliwe.

Pozy te mogą być wykonywane w domu lub w biurze. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to mata do jogi!

Chcesz zgubić zbędne kilogramy w zaciszu własnego domu? Wypróbuj sesje jogi HealthifyStudio LIVE prowadzone przez trenerów-ekspertów! Kliknij, aby dowiedzieć się więcej
Tagi: 5 póz jogiZdrowe korzyści z jogiJoga asanasyoga korzyści jogiJoga, aby pokonać stres