Spraw, by ćwiczenia stały się wysiłkiem grupowym

Wszechstronność sesji ćwiczeń grupowych i czynnik odpowiedzialności pozwalają utrzymać motywację na dłużej

Niezależnie od tego, czy są to sesje power jogi, obóz treningowy ze sztangą czy zajęcia taneczne, trening grupowy stał się popularnym wyborem ćwiczeń. Przebywanie w grupie jest lepsze od chodzenia na bieżni lub stepperze i ciągłego patrzenia na zegar, aby sprawdzić, czy skończyłeś swoje 20 minut.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy dołączyć do zajęć grupowych, spójrz na korzyści:

Zwiększona motywacja:

Drenujący trening na własną rękę nie wydaje się świetny, ale jeśli robisz to z kilkoma innymi osobami, na pewno dostaniesz i pozostaniesz podekscytowany przez godzinny trening. Trening grupowy sprawdza się szczególnie dobrze w dni, w które chcesz odłożyć sesję ćwiczeń na bok. Żywiołowi instruktorzy, motywująca muzyka i grupa przyjaciół do ćwiczeń - na pewno podniosą poziom energii.

Wspomaga odpowiedzialność:

W pojedynkę mógłbyś łatwo pominąć poranny jogging lub sesję jogi, którą zaplanowałeś w godzinach porannych. Ale nie chcesz pozbywać się instruktora, który namawia cię do poprawy kondycji, ani przyjaciół, którzy płyną na tym samym wózku co ty. Kumple od ćwiczeń zwykle się wspierają i są szanse, że będziesz regularnie ćwiczyć.

Zabawa:

Ta sama rutyna - czy to kickboxing, czy spinning - może stać się przewidywalna, nawet jeśli masz osobistego trenera. To właśnie tutaj treningi grupowe różnią się od siebie. Większość zajęć grupowych skupia się na różnorodności i dostarczaniu nowych doświadczeń. Jednego dnia zajęcia mogą polegać na spinningu, drugiego na robieniu ciężarów, a ostatniego na medytacji.

Jednak trening grupowy ma również kilka wad, które idą w parze z zaletami. Należą do nich brak indywidualnego programowania i dbałości o formę, a także niebezpieczeństwo przetrenowania. Aby tego uniknąć, unikaj polegania wyłącznie na treningu grupowym jako jedynej metodzie treningu. Uczyń go częścią tygodniowego harmonogramu fitness, który ma kilka dni, w których ćwiczysz indywidualnie i kilka innych, kiedy dołączasz do grupy. Na pewno osiągniesz lepsze wyniki!

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: ćwiczeniagrupa ćwiczeńhealthifymeWzmocnienie motywacjimedytacjasesja jogi