10 zaskakujących sposobów na wykorzystanie wolnowaru

Wolnowary zazwyczaj widzą dużo akcja w zimnych temperaturach dla polewek i gulaszów i dostają odkładać na półkę w lato. Ale lato jest rzeczywiście doskonały czas, aby użyć wolnowaru. Po tym wszystkim, kto chce ich piekarnik płonący kiedy jest 85 stopni na zewnątrz? I jest o wiele więcej, niż tylko przyrządzanie obfitych potraw na zimno. Oto dziesięć pomysłów:

1. "Rotisserie" Kurczak

Jestem wielkim fanem podejmowania całego kurczaka w wolnowarze, ponieważ jest to imponujący obiad z bardzo mało wysiłku. Pobierz how-to od Lindsay na The Lean Green Bean tutaj.

2. Lasagna

Hurra, nie musisz nawet gotować makaronu! Pobierz ten przepis na Slow Cooker Kale & Butternut Squash Lasagna z Kara na Foodie Dietitian Blog tutaj.

3. Jogurt grecki

Czy kiedykolwiek chciałeś spróbować jogurt w kuchence wolnowaru? Serena na Teaspoon of Spice daje ci dwa przepisy na domowej roboty grecki jogurt (plus pomocne wskazówki) tutaj.

4. Chleb

Umieść ciasto w wolnowarze, włączyć go na wysokie obroty i niech rośnie i piec wszystko na raz. Pobierz krok po kroku z The Kitchn tutaj. (Uwaga: Mój bochenek zajął około trzech godzin do pieczenia i miał brązowy, chrupiącą skórkę).

5. Sos jabłkowy

Smakuje jak nadzienie do ciasta prosto z wolnowaru - i nawet nie dodaję do niego cukru! Pobierz mój prosty przepis tutaj.

6. Ciasto

To pomarańczowo-daktylowe ciasto od Regan z Healthy Aperture jest również bezglutenowe. Przepis znajdziesz tutaj.

7. Karmelizowana cebula

Karmelizuj cebulę przez noc, aby przygotować ją na kolację następnego dnia (bonus: można ją zamrozić). Przepis od Robin z RobinsBite znajdziesz tutaj.

8. Pieczone Ziemniaki

Uwielbiam dobry pieczony ziemniak obok steków na grillu, ale nie chcę piekarnika na godzinę, gdy jest gorąco na zewnątrz. Widziałem tę metodę na The Kitchn i musiał spróbować. Z radością informuję, że działa świetnie. Pobierz instrukcje tutaj.

9. Refried Beans

Zacznij od suszonej fasoli - bez konieczności namaczania. Pobierz przepis od Lisy z 100 Days of Real Food tutaj.

10. Płatki owsiane

Zrób to Crockpot Blueberry Pie Steel-Cut Oatmeal na śniadanie. (Albo na kolację.) Przepis przygotowała Alexis z Hummusapien.

Jakie są TWOJE ulubione rzeczy do zrobienia w wolnowarze?