Supermoc cytrusów: skromne owoce pełne dobroci

Zwykle mamy jakieś owoce w domu, ale nigdy tak naprawdę nie myślimy o owocach cytrusowych jako o super żywności. Prawda jest taka, że specyficzny profil chemiczny owoców cytrusowych oznacza, że są one pełne witamin i kwasów, które są świetne dla metabolizmu, produkcji enzymów i utrzymania energii. Jeśli uprawiasz aktywność fizyczną, upewnij się, że owoce cytrusowe stanowią część Twojego spożycia cukru. Oto, co można oczekiwać w niektórych popularnych owoców cytrusowych:

1.Cytryna

Zacznijmy od najbardziej niepozornego z nich. Cytryny są ładowane z witaminą C, wraz z tiaminą i folianem. Tiamina pomaga przekształcić węglowodany w energię, co w konsekwencji jest naprawdę dobre dla biegaczy i każdej innej wysokooktanowej aktywności. Oprócz stosowania soku z cytryny w sałatkach i do owoców morza, możesz również wybierać całe kawałki do dań głównych lub używać dużych cząstek do aromatyzowania zup i gulaszu. Dodaj trochę skórki cytryny do smoothie, aby dodać trochę zing wraz ze słodyczą.

2.Grejpfrut

Od najmniejszego, do prawdopodobnie największego z nich wszystkich. Dzięki wysokiej zawartości witaminy A i C oraz kwasu pantotenowego, czerwone grejpfruty są uzbrojone w cały ładunek dobroci, pomimo ich sławy jako cierpkich i gorzkich. Kwas pantotenowy jest wykorzystywany przez nasz organizm do rozkładania białek, węglowodanów i tłuszczów oraz przechowywania ich w komórkach energetycznych. Pomyśl o nim jak o zapasowym ładunku dla swojego organizmu, doskonałym dla biegaczy na dystansie. Użyj segmentów grejpfruta lub kawałków w sałatce warzywnej, aby podnieść smak, lub użyj jego soku do marynowania chudego mięsa dla jakiejś pysznej eksplozji smaku.

3. Pomarańcze

Pomarańcze, będące stałym elementem większości gospodarstw domowych, są świetnym, szybkim rozwiązaniem przed biegiem. Dostarczają wystarczająco dużo energii na trening - każda pomarańcza ma około 60 kalorii. A ponieważ są naturalnym źródłem witaminy C, Twoje mięśnie będą Ci wdzięczne za dodatkową ochronę. Ale pamiętaj: Przetworzony sok pomarańczowy pakuje całą masę cukru i węglowodanów, które mogą powodować dyskomfort podczas treningu. Więc trzymać się całego owocu lub świeżego soku dla swojej diety.

4. Słodka limonka lub Mosambi

To nie jest tak tajne, pyszne źródło nawodnienia. Zamiast gazowanych napojów energetycznych, które mogą sprawić, że poczujesz się nadęty, wypij trochę skromnego soku mosambi, aby ugasić pragnienie i dla swoich potrzeb hydratacyjnych. Wyciśnij trochę słodkiego soku z limonki do swojego plecaka hydracyjnego przed treningiem i pij łyk co 20-25 minut, aby pozostać nawodnionym. Oprócz gaszenia pragnienia, będzie to zapobiegać pogorszeniu warunków odwodnienia.

5. Klementynka

Jeśli zdarzy Ci się natknąć na klementynkę podczas następnej wizyty w sklepie spożywczym, zrób to tak, aby zebrać kilka sztuk. Klementynka nie tylko ma wspaniały smak sama w sobie, ale jest tak bogata w witaminę C, że sama w sobie może zaspokoić ponad połowę (do 60 procent) Twojego dziennego zapotrzebowania na nią. Witamina C chroni DNA Twoich mięśni przed długotrwałymi uszkodzeniami spowodowanymi ciężkim treningiem i regularnym użytkowaniem. Co więcej, przy 35 kaloriach w każdej klementynce, jest to idealny dodatek do Twojego śniadania lub posiłku przedtreningowego, aby uzupełnić dzienną dawkę kalorii.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: cytrusyCitrus SuperpowersergrapefruithealthifymehealthylemonmosambiorangesWeightloss