Dieta pudełkowa zdrowa i smaczna

Obecnie w dietetyce duży nacisk kładzie się na zdrowe żywienie. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome w tym względzie. Chętnie poszukujemy rozwiązań, dzięki którym nasze samopoczucie będzie lepsze, a sprawność utrzyma się dłużej. Tym, na co warto postawić jest z całą pewnością dieta pudełkowa.

Dzisiaj coraz więcej osób zainteresowanych jest posiłkiem z pudełka. Należy jednak zaznaczyć, że mamy dwa rodzaje diety pudełkowej. Jedna to samodzielnie przygotowywane posiłki, które następnie zamykamy w pudełku po to, aby zabrać je ze sobą do pracy czy szkoły, drugie zaś to tak zwany catering dietetyczny, którego popularność nieustannie rośnie.

Czy pudełka są modne?

Dieta pudełkowa to mnóstwo korzyści. Zjawisko to jest naprawdę fenomenalne. Staje się też coraz bardziej powszechne. Co jednak ciekawe, kanapki do pracy, a także całe obiady zabieraliśmy ze sobą lata temu zanim w ogóle ktoś zaczął używać określenia dieta pudełkowa. Dzisiaj posiadanie w torbie pudełka z posiłkiem jest naprawdę modne i cool.

Kiedy posiłek wiąże się ze wstydem

Pudełkowa mania cały czas rośnie. Mimo to nadal dużym problemem jest ilość posiłków w ciągu dnia. Dobrze, jeśli ktoś zjada ich trzy. Tymczasem najwięcej osób je w domu śniadanie, a kolejny posiłek zjada około godziny 17 – 18 po powrocie z pracy. Taki stan rzeczy może mieć różne przyczyny. Często spowodowany jest lenistwem, brakiem czasu, brakiem chęci do noszenia dodatkowych przedmiotów, a nierzadko obawą przed tym, co powiedzą o nas inni. Ten ostatni czynnik bardzo mocno zaznacza się w szkołach. Jeszcze na studiach zdarzyło się nam rozmawiać z chłopcem, który bardzo wstydził się zabierać do szkoły pudełka z posiłkiem. Powód? Rówieśnicy się z niego śmiali. Tymczasem jeszcze kilka lat temu pudełka z drugim śniadaniem były czymś normalnym. Nie miało przy tym znaczenia czy wewnątrz znajdowały się zwykłe kanapki, czy coś innego. W nikim nie wywoływały to salw śmiechu. Dzisiaj wolimy sięgnąć po batoniki czy inne gotowe przekąski.

Korzyści zdrowotne diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to sposób na zapewnienie sobie większej ilości posiłków. Sprawia, że jemy bardziej różnorodnie. Eliminuje uczucie głodu, nadmierne wahania poziomu cukru we krwi. Pomaga utrzymać energię na cały dzień, wspomaga koncentrację. Prowadzone z udziałem dzieci badania jasno pokazują, że regularne spożywanie posiłków skutecznie chroni nie tylko przed nadwagą, ale też otyłością oraz sprzyja utrzymaniu prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi. Oczywiście nie można zapominać o jakości. Stawiając na pudełka, możemy zabrać ze sobą coś więcej niż tylko kanapki. W pudełku umieścić można owsiankę, kaszę z warzywami, sałatkę. W efekcie jemy lepiej, zdrowiej, nasz organizm otrzymuje zdecydowanie więcej cennych składników.

Przykład idzie z góry

Z całą pewnością nie wolno czepiać się dzieci i młodzieży. Należy pamiętać, że przykład zawsze idzie z góry. Również dieta osób dorosłych pozostawia wiele do życzenia. Tym, co nie sprzyja zdrowym nawykom żywieniowym jest z całą pewnością praca w systemie zmianowym, nadgodziny, a także nieustanna pogoń za kolejnymi szczeblami kariery. Mnóstwo osób spożywa zbyt mało posiłków, co skutkuje podjadaniem między nimi. Dieta pudełkowa to świetny sposób na rozwiązanie tych problemów. Czy warto postawić na catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to rozwiązanie dostępne dla każdego z nas. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób zabieganych. Co ważne, decydując się na catering dietetyczny nie musimy samodzielnie gotować. Wystarczy wykonać jeden telefon bądź osobiście odwiedzić firmę cateringową, a następnie złożyć zamówienie, wybierając opcję, która najbardziej nam odpowiada.