5 wskazówek dotyczących chodzenia, aby schudnąć

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, chodzenie jest dobrym sposobem na nadanie sobie tempa. Sztuką jest porzucenie wieczornego spaceru i przejście do bardziej atletycznego chodu i tempa.

Eksperci twierdzą, że aby spalić do 200 kalorii, powinieneś przejść około 2 km w ciągu 30 minut. Jeśli jednak nie chodzisz regularnie, nie spodziewaj się, że uda Ci się osiągnąć takie tempo od razu po rozpoczęciu treningu. Zacznij powoli, a następnie wykorzystaj poniższe techniki, aby osiągnąć tę prędkość.

    Noś dobre buty:Zapobiegaj bólom stóp i goleni, nosząc lekkie, obszerne i elastyczne buty do chodzenia.
    Ustal właściwe tempo: Zmierz dystans, który będziesz pokonywać codziennie, a następnie odmierz sobie czas. Przez kilka kolejnych dni znajdź tempo, które pozwoli Ci spalić wymaganą liczbę kalorii. Wykorzystaj punkt odniesienia, o którym wspomnieliśmy powyżej, aby określić, jak sobie radzisz. Praca nad osiągnięciem optymalnej prędkości powinna zająć ci 3 tygodnie.
    Małe kroki: długie kroki są mniej efektywne i bardziej męczące niż szybkie kroki na piętach i palcach.
    Trzymaj głowę wysoko: Podnieś podbródek do góry i spójrz około 10 stóp przed siebie, aby uzyskać właściwą postawę podczas chodzenia.
    Zamachaj pięściami: Zamiast pozwalać ramionom zwisać luźno po bokach, zegnij je w łokciach pod kątem 90 stopni, zaciśnij dłonie w luźne pięści i zataczaj nimi łuk od pasa do klatki piersiowej, trzymając je blisko ciała. Pomoże Ci to chodzić szybciej, zapobiegnie puchnięciu palców i zwiększy siłę górnych partii ciała.

Skonsultuj się z ekspertami, aby uzyskać więcej wskazówek, jak schudnąć w zdrowszy sposób

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: 200 kalorii spalić kalorie zdrowieifymewalking korzyściwalking postawawalking butywalking wskazówkiwalking