Wybierz trening całego ciała, aby utrzymać formę

Martwisz się, że Twoja rutyna fitness jest połowiczna? Może nadszedł czas, abyś spróbował treningu całego ciała.

Trening całego ciała to trening złożony, w którym zaangażowane są wszystkie główne mięśnie i stawy. Są one bardziej efektywne, ponieważ treningi wielostawowe angażują więcej włókien mięśniowych i są skuteczne w zmianie ciała szybciej niż treningi izolowane lub z jednym stawem. Integruje również dolną część ciała z górną i sprawia, że jeden funkcjonalnie lepiej niż pojedynczych stawów lub izolowanych treningów.

Zaletą treningu całego ciała jest to, że spalisz więcej kalorii, zbudujesz mięśnie i zwiększysz efektywność treningu itp. Poprawia kondycję w takich aspektach jak cardio, stabilność, mobilność, siła rdzenia, elastyczność, wytrzymałość, ogólna siła, szybkość, zwinność i koordynacja. Są one lepszym ROI (zwrot z inwestycji) dla wszystkich wysiłków, czasu i pieniędzy, które wydajesz na fitness w porównaniu do treningu, który koncentruje się na izolowanych ruchach.

Trening całego ciała skutkuje również Whole Body Integration (WBI), co oznacza, że w każdej wykonywanej czynności i ruchu używasz całego ciała, aby efektywnie kreować ruch. Jest to zgodne z podstawową konstrukcją ludzkiego ciała. Traktowanie i trenowanie ruchów z wykorzystaniem całego ciała jest bardziej efektywne, a obciążanie tych ruchów spowoduje przyspieszone adaptacje, zapewniając tym samym pozytywny transfer do życia!

Idealny trening całego ciała może składać się z trzech do czterech sesji po jednej godzinie każda w tygodniu, które obejmują przysiady, przysiady przednie, pompki, martwe ciągi, ViPR Ice skater (duża rura w kształcie cylindra, która jest używana do wzmocnienia nóg, rdzenia i ramion), slam linowy, huśtawki kettle bell, kettle bell press, sztanga clean and press, TRX jump squats itp. Trzy zestawy na jedną minutę dadzą Ci najlepszy trening całego ciała.

Aby znaleźć odpowiednią dla siebie kombinację diety i treningu, zarejestruj się na HealthifyMe.com, nasi eksperci poprowadzą Cię w kierunku osiągnięcia Twoich celów.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: ćwiczeniaTlossfitnessfull body workoutmetabolizmReduce weightworkout